Naše činnost

Klubovna

Klubovna je naším druhým domovem a tak si ji zařizujeme podle sebe. Scházíme se v ní na družinových a oddílových schůzkách každý týden. Na programu máme různé hry, soutěže, tříbení znalostí.
Získáváme nejrůznějších praktické dovednosti a schopnosti. Učíme se postarat se o sebe i o druhé.

Výpravy

Výprava je obvykle víkendová akce za město. Není to výlet, ale skutečná dobrodružná akce s konkrétním cílem. Obvykle se koná jednou za měsíc.

Táboření

Táboření je esencí skautingu. Táborem vlastně skauting začal.
Skautský tábor je prostorem pro rozvoj dovedností o kterých si dnes lidé myslí, že je nepotřebujeme, ale to je omyl. Je to příležitost k zábavě a hrám, která se přes rok nenaskytne.  V našem pojetí je tábor prostředím, které má sloužit k tomu, aby si člověk odpočinul od „civilizace“ a jejích vymožeností, a aby tohoto zdánlivého nedostatku využil k utužení svých vlastností a zkušeností. Náš způsob táboření začíná na zelené louce a co si nevybudujeme to prostě není. To je zkušenost k nezaplacení a my se bez elektřiny, počítačů a sporáku rádi  na čas obejdeme.