Jsme středisko s dlouhou tradicí. Našimi členy bylo i několik známých osobností.
Chcete vědět kteří?   Č t ě t e  d á l . . .

Historie našeho střediska a skautingu na Jižním městě začíná ve středisku Platan na Spořilově, kde působil osmý oddíl. V Platanu se z osmého oddílu odštěpila smečka vlčat, kterou vedl bratr Lubor Seifert a jako první odnoži osmičky jí dal číslo 81.

81. oddíl měl svoji první schůzku 30.1.1969 a vznikl jako smečka vlčat na sídlišti Antala Staška. Klubovnu získal v bývalém krámu zelináře v Krčském údolí. V roce 1969 se konal u Sedlčan společný tábor 8 a 81. oddílu a byl pojmenován podle ohromného kamene v potoce Táborem u kamenného srdce.

K Luborovi se na podzim přidal jeho bratr Pavel Seifert a ještě na jaře Vladimír Švec, který se na podzim roku 1969 odpojil a založil nový oddíl s číslem 94.

V roce 1970 se na Lužnici u Koloděj konal tábor „Na řece racků“. Pro všechny kluky byl zážitkem na celý život. Na konci tábora však musel Lubor všem oznámit, že se Junák ruší a trvalo dalších dvacet let, než byl znovu obnoven. Při likvidaci  v září 1970 měl oddíl čtyři fungující družiny, celkem tedy 40 brášků. Smutná doba Normalizace ukončila slibně se rozvíjející oddíl.

Myšlenku obnovit činnost zrealizoval Lubor v roce 1990  na Jižním Městě. Nové středisko nazval Pasátem a na prvním slavnostním slibu 9. května 1990 nám předal oddílovou vlajku.
Středisko vedl do roku 1998.

Členem 81. oddílu byl například herec a režisér Ondřej Trojan, kterého znáte z divadla Sklep nebo filmů Gympl a Cesta z města. Významní sportovci, kajakáři Luboš a Ivan Hilgertovi, kteří v roce 1988 obsadili  na mistrovství republiky první dvě místa. Luboš Hilgert je manželem a trenérem olympijské vítězky Štěpánky Hilgertové. Ivan Hilgert je spolumajitelem firmy HIKO, která vyrábí a prodává vybavení pro vodáky. Petr Kordovský, řečený Drákula, je zase v současnosti významným architektem.
(sesmolil Ota)